Makijaż permanentny w Poznaniu

Codzienne malowanie zajmuje kobietom sporo czasu. Dla większości to obowiązkowy rytuał polegający na nałożeniu podkładu na twarz, różku, cieni do powiek, tuszu na rzęsy i kolorowej pomadki na usta. Można to robić raz, a dobrze.

Co poprawimy makijażem permanentnym?

makijaż permanentny brwi poznańZwykły makijaż może być jedynie wodoodporny, ale za to da się zmyć specjalnym płynem do demakijażu. Trwały makijaż nie da się zmyć, bo jego pigmenty zostały wprowadzone pod powierzchnię skóry tak jak podczas tatuowania ciała. Jeżeli interesuje nam makijaż permanentny brwi Poznań będzie miastem, w którym najszybciej go wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Polega on na wprowadzeniu pod skórę specjalną igłą, pigmentu zbliżonego do naszego naturalnego koloru. W taki sposób możemy zagęścić optycznie brwi, powiększyć usta, albo podkreślić oczy. Ponieważ wbicie igły pod skórę nie należy do przyjemnych doznań, to cały zabieg odbywa się pod miejscowym znieczuleniem. Trwa on od paru minut do godziny, a jego długość zależy od powierzchni skóry na jakiej chcemy wykonać makijaż permanentny. Trwałość takiego zabiegu wynosi od dwóch do nawet pięciu lat. Po tym czasie możemy się ponownie udać do salonu na jego poprawienie, lub wykonanie zupełnie nowego makijażu. Jeżeli wykonamy go w profesjonalnym salonie, to z pewnością będzie bezpieczny dla naszej skóry. Po jego wykonaniu pojawią się niewielkie strupki, które trzeba odpowiednio pielęgnować i nie rozdrapywać, ponieważ może to grozić pojawieniem się blizn trudnych do usunięcia.

W Poznaniu funkcjonuje sporo salonów, które świadczą takie usługi. Ich cena zależy od miejsca wykonania. Najtaniej wykonamy makijaż ust, gdyż wymaga zastosowania najmniejszej ilości pigmentu. Najdroższe są brwi, ale za to efekt jest niesamowicie naturalny.