Ulubiony wzór kupujących drzwi to dąb sonoma

Jaki rodzaj drzwi wewnętrznych kupujemy najczęściej do swoich domów i mieszkań? Wbrew pozorom wcale nie te wykonane z drewna i robione przez producentów na zamówienie. Zdecydowana większość Polaków decyduje się na najtańsze drzwi wykonane z płyt wiórowych. Są one oklejone w taki sposób, że trudno rozpoznać z jakiego materiału są wykonane.

Tanich drzwi nie trzeba zamawiać

drzwi dąb sonomaNa pewno plusem tanich drzwi jest to, że nie trzeba ich zamawiać na wymiar. Są one produkowane w dwóch standardowych wymiarach jeśli chodzi o szerokość, dzięki temu pasują one do każdego rodzaju futryn. Najtaniej zwykłe drzwi wewnętrzne można kupić w sklepach budowlanych. Kosztują one około dwustu złotych, ale do tego trzeba jeszcze dokupić okucia, czyli klamki i zamki. We wszystkich sklepach w kraju największą popularnością cieszą się drzwi dąb sonoma. Ten wzór wybierany jest najczęściej, ponieważ kolor takich drzwi jest bardzo uniwersalny. Wzór dąb sonoma doskonale imituje prawdziwe drewno, a drzwi mają chłodny beżowy kolor pasujący niemalże do każdej kolorystyki wnętrz. Decydując się na drzwi o standardowych wymiarach trzeba mieć na uwadze to, że na pewno konieczna będzie ich obróbka w zakresie długości. Montaż drzwi można w prosty sposób wykonać samodzielnie, bo wystarczy w tym celu użyć najzwyklejszej wyrzynarki. Kupując drzwi w tym najpopularniejszym kolorze można być pewnym, że zawsze będą one w sklepach dostępne.

W każdym domu używa się drzwi wewnętrznych. W ofercie producentów można znaleźć zarówno drzwi drewniane jak i te tańsze wykonane z płyty wiórowej. Takich tanich drzwi nie zamawia się u producenta tylko kupuje się je w najbliższym sklepie budowlanym, gdzie można je kupić najtaniej. Jedno skrzydło kosztuje zaledwie około dwieście złotych, ale do tego trzeba dokupić okucia.