Zastosowania obejm zaciskowych GBS

Podczas budowania lub konstruowania maszyn mamy do dyspozycji bardzo wiele sposobów łączenia ze sobą różnych elementów. W przypadku stali mogą to być połączenia spawane, nitowane lub skręcane. Niestety sprawa nie jest prosta, kiedy musimy zespolić ze sobą detale, które wykonane są z różnych materiałów. Na szczęście w tym przypadku z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne oferowane przez przedsiębiorców.

Trwałe zaciski GBS ze stali

obejmy gbsJednym ze sposobów łączenia ze sobą elementów są obejmy GBS. Jest to alternatywa dla klasycznych zacisków ślimakowych, które są popularnie stosowane w wielu branżach. Różnica pomiędzy tymi dwoma systemami jest jednak znaczna. Nowoczesne obejmy w systemie GBS są przede wszystkim znacznie bardziej precyzyjne. Przy użyciu śrubokręta można w łatwy sposób kontrolować ich średnicę. Możliwości ustawień nie ma jednak dużo – opaskę można ustawiać w granicach zaledwie kilku milimetrów. Właśnie dlatego zastosowanie tego typu złączek zapewnia bardzo dużą sztywność i jednocześnie szczelność układu. W sklepach dostępnych jest bardzo dużo wielkości tego typu detali. Należy na to zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, ponieważ niewielki zakres regulacji obwodu może sprawić, że obejma nie dopasuje się do danych elementów. Najczęściej obejmy typu GBS wykonuje się ze stali odpornej na korozję lub ich powierzchnia jest specjalnie cynkowana.

Zaciski GBS można kupić w jednym rozmiarze lub w zestawach. Zestawy sprawdzą się w warsztatach samochodowych lub firmach oferujących naprawę różnego rodzaju urządzeń. W pudełku znajduje się zwykle kilka zbliżonych średnic, które są odpowiednio posegregowane w przegródkach. Dzięki temu korzystanie z nich jest znacznie łatwiejsze. Dzięki pudełeczku można je także wygodnie przechowywać w warsztacie.